SZC logo

Déli Agrárszakképzési Centrum

OM kód: 036410/022 | 6440 Jánoshalma, Bernáth Zoltán utca 1/A

Intézmény logo

Déli ASzC Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. jan. 10.


Szaki Jánoshalma

  E-Qka a SZAKIBAN

  Még augusztusban adódott a lehetőség, hogy milyen jó ötlet lenne az elhasznált sütőolaj összegyűjtésére egy e-Qkát elhelyezni az iskolában.

  E-Qka a SZAKIBAN

  Még augusztusban adódott a lehetőség, hogy milyen jó ötlet lenne az elhasznált sütőolaj összegyűjtésére egy e-Qkát elhelyezni az iskolában. A veszélyes hulladéknak minősülő anyag így nem kerül a talajvízbe, a lefolyóba, a WC-be, nem szennyezi vizeinket; nem kell elszállítani… Egy újabb lépés a személetformálás és a környezettudatos gondolkodás felé tanulóinknál! Többszöri telefonálgatást, egyeztetést követően a Déli ASzC és intézményünk vezetősége jóváhagyásával szerződéskötés után december 9-én az álomból valóság lett: megérkezett az e-Qka iskolánkba. Az ünnepélyes átadáson tanulóink az aulában sorakoztak fel osztályonként.

  Rövid tájékoztatás után az e-Qkát Taskovics Péter igazgató úr vette át az e-Qka képviselőjétől, Soldos Eszteről, Simonné Szerdai Zsuzsanna főigazgató asszony jelenlétében. A regisztrált tanulóknak a gyűjtőkannákat is kiosztottuk osztályonként. Szeptembertől kezdve Soldos Eszter intézményi kapcsolattartó folyamatosan küldte az e-Qkával kapcsolatos tudnivalókat e-mailben, amiket az osztályfőnökök az osztálycsoportokban továbbítottak a tanulók és a szülők felé. A szülők december 7-ig regisztrálhattak gyűjtőkannára. A háztartásokban keletkező elhasznált sütőolajat a tanulók beleöntik az e-Qkába iskolába jövet, majd lecsippantják a kanna kódját. Az applikáció a diák osztályához könyveli el a beöntött mennyiséget.

  Ezzel egy versenyt indítunk el az osztályok között, a legtöbbet gyűjtő osztályok értékes jutalomban részesülnek. Dolgozók is regisztrálhattak, sőt folyamatosan lehet regisztrálni és gyűjtőkannát igényelni. Az összegyűjtött mennyiség után az iskola pénzt kap, amit később visszaosztunk a tanulóinknak jutalomként, hasonlóan a papírgyűjtéshez. A rendszer előnye, hogy az e-Qka telítettségét látják „fent” is és rövid időn belül elviszik a sütőolajat, amiből biodízel készül.

  Az e-Qkát az iskola előtt a tejautomata közelében helyeztük el. Terveink között szerepel, hogy a lakosság is beönthesse az elhasznált sütőolajat, ha tejért jön az iskolába.

   

  Maráczi Mónika

  ökoiskola koordinátor

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  XXXIV. Dr. Szabó Gusztáv Mezőgazdasági Gépész Országos Szakmai Verseny döntője

  XXXIV. Dr. Szabó Gusztáv Mezőgazdasági Gépész Országos Szakmai Verseny döntője

  A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Műszaki Intézete, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Déli ASzC Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium szervezésében tisztelettel meghívja Önt a XXXIV. Dr. Szabó Gusztáv Mezőgazdasági Gépész Országos Szakmai Verseny döntőjére.

  2024. máj. 15.


  Szaki Jánoshlama

  Hatalmas siker a LETIA Országos Bajnokságon

  Hatalmas siker a LETIA Országos Bajnokságon

  Iskolánk 3 csapattal jutott be a Legyél Te is Agrárgépész Országos Bajnokság döntőjébe, amelyen tanulóink az oda bejutott 6 csapat közül az országos 2. 3. és 4. helyezést szerezték meg.

  2024. márc. 11.


  Nyílt napok a SZAKIBAN

  Nyílt napok a SZAKIBAN

  Iskolánk 2023. október 19-én és 2023. november 23-án nyílt napokat tart, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

  2023. okt. 12.


  Szaki Jánoshalma


  Partnereink

  SZC logo

  Déli Agrárszakképzési Centrum


  Déli ASzC Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

  6440 Jánoshalma, Bernáth Zoltán utca 1/A

  Telefon: +3677401028

  E-mail: suli@jhszaki.hu

  OM azonosító: 036410/022

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: E/2020/000385


  2024Déli ASzC Jánoshalmi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium